Příměstské tábory 2021

Malort - hra malbou
Photo

7. - 9. 7. 2021
Vzdělávací centrum Hájenka Holešov
1 200 Kč

O táboru

Obecné informace o táborech pro kategorii Děti 7 - 12 let

Malort alias hru malbou vynalezl francouzký pedagog Arno Stern oceněný cenou UNESCO a Sorbonskou univerzitou v Paříži za svůj jedinečný přínos pedagogice. Hra malbou je formou arteterapie, tvůrčím procesem a vyjádřením na úrovni jazyka. Arno Stern nechává děti všech věkových kategorií tvořit bez limitů, zaměřuje se na držení štětce a používání palety umístěné vprostřed mezi všemi účastníky hry, ale nikdy na samotné hodnocení výsledného obrazu. Tak jako nikdo nehodnotí první slova dítěte, ani sebevyjádření malbou není potřeba hodnotit. Vaše děti si rády hrají, tvoří a malují? Pak je Malort přímo pro Vás!


V čem je naše kvalita

S dětmi a mládeží pracujeme řadu let a máme bohaté zkušenosti. Jsme instruktoři zážitkové pedagogiky, pro mnohé z nás je zážitkové vzdělávání životní povolání.

Nehlídáme, rozvíjíme.

Naše tábory nejsou o hlídání dětí, když rodiče potřebují pracovat. Dramaturgii táborů promýšlíme často až do morku kostí, hledáme smysl a snažíme se, aby si z tábora každý odnesl něco do života.

Omezili jsme kapacitu

Dříve jsme se snažili vyhovět všem. Nechtěli jsme zájemce odmítat, a tak nás jezdilo na tábory hodně. Tomu je však konec. Každému chceme dát prostor vyniknout, projevit se, s každým se chceme poznat. Proto omezujeme kapacitu na 24 táborníků, abychom se mohli dětem věnovat i individuálně. Zkrátka kvalitu, ne kvantitu.

Jsme stále v přírodě a bezpečí

Naše tábory probíhají u hájenky v holešovském zámeckém parku.. Okolí nabízí prostor pro to být v přírodě a přitom pár minut od centra města. Pokud to jen trošku jde, jsme stále venku. Přírodu děti potřebují jako sůl.

Vaříme zdravě.

V kvalitě stravování jsme v posledních letech udělali velký pokrok. Většinu příměstských táborů gastronomicky zabezpečí Petra Svobodová, pro kterou je vaření radost a velký koníček. A na kvalitě je to znát.

Již loni jsme se snažili o lokálnost a kvalitu zdrojů, část potravin jsme nakupovali v bezobalovém obchodě, letos na to navážeme.

Programová náplň

Na příměstském táboře zažijí táborníci vyváženou a pestrou směs aktivit a her, které budou tvořivé, zábavné, pohybové i odpočinkové. Program bude provázán netradičně zpracovaným příběhem, který vždy obsahuje tajemství, vyvrcholení i přesah nebo poučení do běžného života.

Šéfinstruktorka tábora Malort - hra malbou je Markéta Dlouhá.

Markéta si prošla kurzem Malort vedené přímo devadesátiletým Arno Sternem ve Varšavě v roce 2019 a ráda by tuto techniku popularizovala v tady Čechách, kde není příliš známá.

Malort - hra malbou přihláška

Informace o účastníkovi

Zákonný zástupce

Kontaktní adresa

Zdravo & Stravo informace

Potřebujete fakturu?

Pouze v případě potřeby.

Ostatní

Po vyplnění a odeslání přihlášky Vám zašleme potvrzení a další informace e-mailem.

Otázka?

Pokud se potřebujete na něco zeptat, neváhejte nás kontaktovat.

Volejte na 605 169 150 Ing. Petr Němčík
Pište na tabory@tokaheya.cz a my Vám brzy odpovíme.