Příměstské tábory 2020

Kouzelná země skřítků
Photo

24. - 28. 8. 2020
Hájenka, zámecký park Holešov
1 800 Kč

O táboru

Obecné informace o táborech pro kategorii Předškoláci 3 - 6 let

Lehké navození atmosféry

Malý skřítek Dubáček je pěkný nezbeda. Skáče po stromech, honí veverky a občas seskočí dolů na zem a malým návštěvníkům velké zahrady, ve které bydlí, vypráví příběhy a vodí je na ta nejzajímavější místa. Skřítek je hodný, jen někdy trošku neposedný. Děti, vidíte ho mezi listy? Tam je, podívejte, nahoře!


V čem je naše kvalita

Práci s dětmi se věnujeme řadu let. Jsme také sami rodiče a loni jsme v Holešově otevřeli Skřítkovu lesní školku, která je v provozu tři dny v týdnu. Řízení lesní školky je pro nás nevyčerpatelnou studnicí inspirace a zkušeností.

Nehlídáme, rozvíjíme.

Naše tábory nejsou o hlídání dětí, když rodiče potřebují pracovat. S dětmi vyrážíme na zajímavá místa, objevujeme, zažíváme dobrodružné chvíle, povídáme si, posloucháme příběhy a blbneme u vody nebo na louce.

Omezili jsme kapacitu

Dříve jsme se snažili vyhovět všem. Nechtěli jsme zájemce odmítat, a tak nás bylo na táborech hodně. Tomu je však konec. Každému chceme dát prostor vyniknout, projevit se, s každým se chceme poznat. Proto omezujeme kapacitu na 16 táborníků, abychom se mohli dětem věnovat i individuálně. Zkrátka kvalitu, ne kvantitu.

Respektujeme děti jako osobnosti

Uplatňujeme respektující přístup, ve kterém nemají místo příkazy, výhružky, srovnávání nebo hodnocení.

Děti jsou naši parťáci, se kterými se vezeme na stejné letní vlně.

Jsme stále v přírodě a bezpečí

Naše tábory probíhají u hájenky v holešovském zámeckém parku.. Okolí nabízí prostor pro to být v přírodě a přitom pár minut od centra města. Pokud to jen trošku jde, jsme stále venku. Přírodu děti potřebují jako sůl. Pokud si potřebujeme po obědě odpočinout, hájenka nebo jurta nám k tomuto účelu výborně poslouží.

Vaříme zdravě, minimalizujeme odpad

V kvalitě stravování jsme v posledních letech udělali velký pokrok. Většinu příměstských táborů gastronomicky zabezpečí Petra Svobodová, pro kterou je vaření radost a velký koníček. A na kvalitě je to znát.

Již loni jsme se snažili o lokálnost a kvalitu zdrojů, část potravin jsme nakupovali v bezobalovém obchodě, letos na to navážeme.

Programová náplň

Na příměstském táboře zažijí táborníci vyváženou a pestrou směs aktivit a her, které budou tvořivé, zábavné, pohybové i odpočinkové. Program bude provázán netradičně zpracovaným příběhem, který vždy obsahuje tajemství, vyvrcholení i přesah nebo poučení do běžného života.


Příměstský tábor Kouzelná země skřítků garantuje Jakub Šneidr a jeho tým.
Jdete do toho s námi?

Kouzelná země skřítků přihláška

Je nám líto, na tento kurz se již nelze přihlásit.
Pokud máte zájem přihlásit se jako náhradní účastník nebo účastnice, ozvěte se nám na kontakt ve žlutém boxu.

Otázka?

Pokud se potřebujete na něco zeptat, neváhejte nás kontaktovat.

Volejte na 605 169 150 Petr Němčík
Pište na tabory@tokaheya.cz a my Vám brzy odpovíme.