Veřejnost

Žít s respektem

17. 10. - 28. 11. 2023 14:30 - 19:30
Vzdělávací centrum Hájenka Holešov
5 200 Kč

Filozofie konceptu Žít s respektem, dříve Respektovat a být respektován vychází z přesvědčení, že vedení druhých lidí založené na uplatňování moci a síly je vyčerpávající, málo účinné a má řadu negativních, zejména dlouhodobých dopadů na plnění úkolů, sebeúctu zúčastněných a jejich vzájemné vztahy. V celospolečenském měřítku brzdí rozvoj efektivity práce a prosperity stejně tak jako demokracie a morálky založené na zvnitřněných hodnotách.


Cíl kurzu

Cílem kurzu Žít s respektem je během sedmi odpoledních seminářů zprostředkovat tento pohled na výchovu a vedení lidí, ukázat, čím vším můžeme při každodenní komunikaci nechtěně ubližovat a působit problémy sobě i druhým, nabídnout účinné alternativy a ovlivnit postoje účastníků v tom smyslu, že projevovat ve vzájemných vztazích úctu a respekt se vyplácí.

Pro koho je kurz Žít s respektem

Kurz je určen všem, kteří se snaží o respektující přístup při výchově dětí i ve vztazích s dospělými lidmi. Nabízí praktické postupy a dovednosti i pohled na širší souvislosti mocenského a respektujícího pojetí mezilidských vztahů a výchovy. Přirozeným důsledkem osvojení respektujících postojů a dovedností je udržení vlivu a dobrých vztahů a vzrůstající pocit vnitřního klidu, sebeúcty a kompetentnosti.

Lektoři

PhDr. Pavel Kopřiva

Psycholog s praxí v oboru klinické psychologie, psychoterapie a poradenství. Spolupracoval autorsky a lektorsky na projektech Zdravá škola a Zdravá mateřská škola. Je autorem publikace Výchova ke zdraví na základní škole, knihy Naše mateřská škola na cestě ke zdraví a spoluautorem knih Program podpory zdraví ve škole a Respektovat a být respektován. Od roku 1995 působí jako lektor výcvikových kurzů pro učitele a rodiče.

Mgr. Tatjana Kopřivová

Psycholožka s praxí v oboru klinické psychologie, psychoterapie a poradenství. Věnuje se problematice výchovy, komunikace a emocí. Je spoluautorkou přístupu a knihy Respektovat a být respektován. Od roku 1999 působí jako lektorka výcvikových kurzů pro učitele a rodiče.

Akreditace MŠMT

Kurz Žít s respektem má akreditaci MŠMT. Všichni absolventi obdrží potvrzení o absolvování.

Termíny, čas a místo konání

Jednotlivé semináře proběhnou ve vybraných termínech v období od 17. 10. do 28. 11. 2023. Všechny termíny jsou úterní a setkání budou probíhat vždy od 14:30 do 19:30.

Přehled termínů

Termín Čas Místo
17. 10. 14:30 - 19:30 Hájenka Holešov
24. 10. 14:30 - 19:30 Hájenka Holešov
31. 10. 14:30 - 19:30 Hájenka Holešov
7. 11. 14:30 - 19:30 Hájenka Holešov
14. 11. 14:30 - 19:30 Hájenka Holešov
21. 11. 14:30 - 19:30 Hájenka Holešov
28. 11. 14:30 - 19:30 Hájenka Holešov

Setkání proběhnou v příjemném prostředí hájenky v zámeckém parku Holešov.

Témata jednotlivých seminářů

Termín Téma semináře
17. a 24. 10. Seznámení účastníků. Ukázky nerespektující a respektující komunikace. K čemu vede posuzování a obviňování. „Abeceda“ základních komunikačních dovedností pro běžné i náročné situace každodenního života a jejich nácvik. Mocenský a respektující model výchovy a vztahů mezi lidmi, jejich dopady na plnění úkolů, sebeúctu a vzájemné vztahy. Rizika poslušnosti a závislosti na autoritě. Proč máme emoce. Jak vyjadřovat vlastní emoce a potřeby neobviňujícím způsobem.
31. 10. Jak reagovat, když jsou v emocích druzí lidé. Co je a co není empatie – ukázky a cvičení. Co přináší empatie do života. Emoční inteligence.
7. 11. Co zakládá oprávněnost požadavku. Další rizikové způsoby komunikace a co namísto nich. Sebeúcta jako „imunitní štít“ naší osobnosti. Cvičení, diskuse, otázky a hledání odpovědí.
14. 11. V čem jsou tresty škodlivé. Rozdíl mezi trestem a přirozeným nebo logickým důsledkem nesprávného jednání. Cvičení.
21. 11. Odměny ve výchově a jaký je jejich dopad. Jak motivovat bez uplácení. Vnitřní a vnější motivace k učení a k práci. Podmínky pro rozvoj vnitřní motivace.
28. 11. Pochvaly jako další nástroj „laskavé manipulace“. Rozdíl mezi pochvalou a oceněním, cvičení v oceňování. Rozdíl mezi hodnocením a zpětnou vazbou. K čemu vedou soutěže u dětí. Reflexe a závěr kurzu.

Co s sebou

Bude se hodit pohodlné oblečení dovnitř, přezůvky a zápisník nebo deník na vlastní poznámky.

Občerstvení

K dispozici bude vždy drobné občerstvení. Například pečivo s domácí pomazánkou, koláčky, ovoce, káva apod. Přinesené pochutiny z domácí produkce jsou vítány.

Způsob úhrady

Po odeslání přihlášky vám přijdou informace k platbě e-mailem.

V případě, že preferujete úhradu na fakturu, je potřeba vyplnit příslušné fakturační údaje v přihlášce, fakturu vám poté pošleme e-mailem.

Storno podmínky

V případě, že vaše účast na kurzu nebude možná, žádáme vás o včasnou informaci, abychom měli prostor najít jiného zájemce.

Odhlášení z kurzu Vrácená částka v %
21 a více dnů vráceno 100 %
8 - 20 dnů vráceno 60 %
1 - 7 dnů vráceno 30 %
v den startu kurzu či v jeho průběhu vráceno 0 %

Pakliže za sebe seženete náhradníka, žádné storno poté nebudeme uplatňovat.

Žít s respektem přihláška

Informace o účastníkovi

Potřebujete fakturu?

Pouze v případě potřeby

Přesný text do faktury / doložky / osobní číslo apod.

GDPR a zájem o newsletter

Ostatní

:

Zpracovávám, prosím počkejte...

Po vyplnění a odeslání Vám zašleme potvrzení a další informace e-mailem.

Otázka?

Pokud se potřebujete na něco zeptat, neváhejte nás kontaktovat.

Volejte na 736 103 994 Jakub Šneidr
Pište na jakub@tokaheya.cz a my Vám brzy odpovíme.