Firmy & neziskovky

Řešení konfliktů

Konflikty jsou nedílnou součástí mezilidských vztahů. A v pracovním prostředí tomu není jinak. Konflikty však nejsou nic, čeho bychom se museli bát. Často vychází jen z jiného pohledu na svět nebo na danou věc, jde v podstatě o nedorozumění.

Proč do toho jít

Konflikty jsou přirozené a svým způsobem mohou být i rozvojové. Máme-li snahu řešit je konstruktivně, otevřeně a neotáčet se k nim zády, mohou nám přinést zajímavé poznatky. Z dlouhodobé perspektivy nám věnování pozornosti jejich řešení může ušetřit spoustu energie i času, které bychom pak museli investovat do řešení neřešených následků.

Co se dozvíte

  • Co je konflikt a jak vzniká?
  • Jak oddělit emoce od podstaty konfliktu a proč je to důležité?
  • Jaký efekt můžou mít konflikty na dynamiku pracovního týmu?
  • Jak konflikty řešit?

Jak to probíhá

Učení zážitkem je pro vzdělávání velmi vhodné. Klademe důraz na akci a přímé použití znalostí a dovedností. Nestačí si nové poznatky pouze zapamatovat, je důležité získané i vyzkoušet. Významné je také vyhodnocení situace, reflexe a následné využití toho, co je efektivní.

„ Kdyby bylo možné při konfliktech zastavit čas a probrat celou situaci racionálně skrze ujasnění si, proč druhý jedná tak, jak jedná, drtivá většina následků by nenastala. “

Řešení konfliktůobjednávka

Ke každé poptávce přistupujeme osobitým a pečlivým způsobem. Na osobní schůzce si definujeme, jaké jsou vaše cíle, jakou změnu potřebujete a kdo bude účastnická skupina. Na základě toho pak připravíme program, který bude odpovídat potřebám vašim i potřebám účastnické skupiny.

Mám zájem o více informací

V případě Vašeho zájmu o kurz nebo libovolné otázky nás kontaktujte.

Volejte na 736 103 994 Jakub Šneidr
Pište na info@tokaheya.cz a my Vám brzy odpovíme.