Nechte se vtáhnout do příběhů ze života Tokaheya, nasajte atmosféru našich kurzů nebo se s námi vydejte na dobrodružné cesty, které občas podnikáme.

5 důvodů, proč vyrazit na Festival pro čolka Festival pro čolka znamená parádní den pro celou rodinu!

Kurovický lom bude letos pošesté hostit Festival pro čolka - festival o přírodě v přírodě. Akce proběhne v sobotu 7. května a kromě tradiční a velmi zajímavé expozice živé fauny, která v lomu běžně žije, dopřeje návštěvníkům širokou škálu vzdělávacích, tvůrčích, zábavných a inspirativních aktivit, které rozhodně budou stát za to!

alalala.jpg

Hrdinové v oflajnu - Člověk dokáže víc, než si myslí Rozhovor s Klárou Novotníčkovou, účastnicí kurzu Hrdinové v oflajnu

Dětské příměstské tábory u Hájenky probíhají již řadu let. V loňském roce se však organizátoři rozhodli rozšířit nabídku o kurzy pro dospívající ve věku 12 - 16 let. Děti generace Z, které vyrostly ve světě internetu, postavili pořadatelé výzvám reálného života. Kurzy pro mládež byly původně experimentem, který však dopadl nad očekávání. Mladí lidé strávili týden v Holešově a blízkém okolí a věnovali se nejrůznějším projektům.
Jaké to bylo zažít netradiční kurz na vlastní kůži? Proč stojí za to vystoupit ze své komfortní zóny? A kolik práce dá uvařit oběd z vlastnoručně nasbíraných surovin? Přečtěte si rozhovor s jednou z účastnic kurzu, Klárou Novotníčkovou (14 let).
DSC_1106.jpg

Vzdělávací centrum Hájenka se v létě mění na zemi příběhů a dobrodružství Letos odstartuje už 10. ročník letních příměstských táborů u Hájenky

Vzdělávací centrum Hájenka, které se nachází v krásném prostředí holešovského zámeckého parku, se v létě mění na království dětských příběhů a dobrodružství. Již 10 let tam totiž po celé léto probíhají příměstské tábory. Tábory jsou rozděleny do tří kategorií podle věku. Jedná se o tábory pro nejmenší (3-6 let), tábory pro starší děti (7-12 let) a v loňském roce přibyly také letní kurzy pro mládež (13-16 let).
Příspěvek tábory \(1\).png

Holky škrábaly zemáky a my jsme si hráli s balonem, když vtom se z lesa začalo ozývat volání o pomoc Jak se dopolední táborové labůžo změnilo ve vyčerpávající drama

Běžné táborové dopoledne. Holky připravují oběd, škrábou brambory a dobře se u toho baví. Terezka vypráví vtipnou historku z volejbalového turnaje, my kluci si užíváme dopolední volno. Včera bylo velké programové finále a dnes už jen uklízíme a připravujeme zítřejší odjezd. Před obědem si chceme trošku zablbnout, a tak si hrajem s kopačákem a dáváme si ťukes. V jistý okamžik však šéfka naší kuchyně zpozorní.

"Zdá se mi, že někdo volá o pomoc, neslyšíte to?"

forest-3761623_960_720.jpg

starší články