Školy

Wellbeing pro třídu

O kurzu

Pohodu lze zvýšit pěti kroky: vztahy (propojení s druhými lidmi), aktivitou, všímavostí (mindfulness), naučit se a dávat. Wellbeing není o trvalém štěstí, ale o schopnosti odolávat obtížím a žít vyrovnaný život. Nejsme schopni ovlivnit např. kvalitu spánku, stravu a pohyb účastníků, můžeme se ale dotknout témat jako duševní pohoda, zvládání stresu, kvalitní vazby s ostatními, pocit sounáležitosti, spokojenost ve škole, dobré vztahy ve třídě, a ukázat si pár technik, které je mohou pomoci rozvíjet. Programem se prolínají prvky teambuildingu, které cílí na podporu vztahů ve třídě.

Cíle

  • Prevence rizikového chování žáků
  • Věnování pozornosti přítomnému okamžiku
  • Zvýšení povědomí o možných dechových technikách jako nástroji k zvládání stresu
  • Uvolnění
  • Podpora pozitivního klimatu ve třídě
  • Podpora soudržnosti a týmové spolupráce ve školním kolektivu

Cílová skupina

Žáci 4. - 9. tříd ZŠ a středních škol

Jak to probíhá

Kurz je veden zkušenými lektory a je založen na metodě zážitkového učení. Během programu se žáci zapojují do interaktivních aktivit a her, na základě kterých jsou představeny vybrané techniky wellbeingu. Součástí programu je reflexe, která může pomoci s porozuměním a učením se z případných situacích.
Pro realizaci kurzu nemáme stanoveno konkrétní místo, to je tedy otázkou vzájemné domluvy s konkrétní školou.

Délka

2 – 4 vyučovací hodiny.

Lektor a odborný garant programu

Programem provází lektoři osobnostního rozvoje Tokaheya. Na jeho vzniku se podíleli speciální pedagogové, odborníci z oborů psychologie a dalších přidružených oborů.

Wellbeing pro tříduobjednávka

Realizace kurzu pro vaši třídu, školu nebo pedagogický sbor je jednoduchá.

První kontakt

Prvním krokem k realizaci kurzu je navázání kontaktu, můžete nás oslovit telefonicky nebo e-mailem. Budou nás zajímat vaše představy a požadavky, přibližný počet účastníků, věková kategorie, základní zaměření kurzu, aktuální stav kolektivu apod.

Středisko a financování

Místo konání kurzu si klient obvykle zařizuje sám, ale pokud bude potřeba, rádi vám s výběrem střediska pomůžeme. Jakmile se dohodneme na místě konání a rozpočtu kurzu, začneme s plánováním programu tak, aby co nejvíce odpovídal vašim představám a požadavkům.

Realizace a ukončení

Ve smluvený čas se setkáme na místě konání a náš instruktorský tým bude připraven realizovat program dle předcházející domluvy. Na konkrétních časech, kdy se začíná, končí apod., se předem dohodneme. Budete-li chtít, po skončení kurzu nám můžete dát zpětnou vazbu, abychom na kvalitě našich služeb mohli stále pracovat.

Objednávka, otázka?

Tento kurz připravujeme podle individuálních požadavků.

V případě Vašeho zájmu o kurz nebo libovolné otázky nás kontaktujte.

Volejte na ‭777 672 691‬ Dušan Hanák
Pište na dusan@tokaheya.cz a my Vám brzy odpovíme.