Příměstské tábory 2024

Záhady zámecké zahrady
Photo

15. - 19. 7. 2024 8:30-16:00
Zámecká hájenka Holešov
2 300 Kč

O táboru

Obecné informace o táborech pro kategorii Předškoláci 4 - 6 let

Proč jsou některé věci tak jak jsou? To zdá se býti záhadou. My však vše rozluštíme a tajemství zámecké zahrady odhalíme.

Příměstské tábory u hájenky běží už od roku 2011

S dětmi a mládeží pracujeme mnoho let a máme bohaté zkušenosti. Pro mnohé z nás je zážitkové vzdělávání důležitou životní součástí. Kromě toho, že jsme instruktoři kurzů zážitkového učení, jsme v řadě případů také vedoucí v turistickém oddíle mládeže TOM Medvědí stopa Holešov, průvodci ve Skřítkově lesní školce či učitelé jiných škol či školek v Holešově nebo blízkém okolí.

Naše tábory nejsou o hlídání dětí, když rodiče potřebují pracovat. Dramaturgii táborů promýšlíme, hledáme smysl a snažíme se, aby si z tábora každý odnesl něco do života.

Jsme stále v přírodě a bezpečí

Naše tábory probíhají u hájenky v holešovském zámeckém parku.. Okolí nabízí prostor pro to být v přírodě a přitom pár minut od centra města. Pokud to jen trošku jde, jsme stále venku.

Jsme také proškolení zdravotníci a k oblasti bezpečnosti přistupujeme velmi zodpovědně.

Vaříme zdravě

V naší kuchyni dbáme na to, aby bylo přípravované jídlo chutné a zdravé. Komplikace nám nezpůsobí ani bezlepková dieta či vegetariánská strava.

Máte-li doma táborníka se stravovacím specifikem či omezením, můžete nás o tom informovat v přihlášce a my to rádi zohledníme. Jsme zvyklí vycházet vstříc více i méně náročným požadavkům či potřebám.

V rámci příměstského tábora zajistíme dopolední i dopolední svačinku, oběd a pitný režim po celý den.

Programová náplň

Na příměstském táboře zažijí táborníci vyváženou a pestrou směs aktivit a her, které budou tvořivé, zábavné, pohybové i odpočinkové. Program bude provázán netradičně zpracovaným příběhem, který vždy obsahuje tajemství, vyvrcholení a přesah či poučení do běžného života.

Co se bude hodit na tábor

Přezůvky, lahev na vodu, pokrývka hlavy, pevná obuv, věci na odpočívání po obědě (polštářek, přikrývka, plyšák), pláštěnka, gumáky a náhradní oblečení.

Proč gumáky a náhradní oblečení?

V okolí hájenky se nachází vodní náhon a rybníček, ve kterém si děti rády hrají, když mají zrovna volno. Všechny věci si mohou děti nechávat v hájence po celý týden.

Kdy se scházíme, kdy končíme a kde se parkuje?

Děti prosím přivádějte k hájence v zámeckém parku Holešov mezi 7:30– 8:30.

Program bude začínat mezi 8:30 a 9:00 a končit v 15:30, poté si můžete děti opět vyzvedávat. Budeme rádi, když po 16. hodině už budete mít děti opět u sebe.

Pokud budete vozit děti autem, parkujte prosím na parkovišti u holešovského koupaliště. Vjezd do parku není povolen. Nebojte, k hájence je to od parkoviště cca 200 m. Prosíme o respektování nezajíždění do parku i v případě, že bude špatné počasí.

Potřebujete dorazit dříve než v 8:30?

Ano, je to možné.
Na místě obvykle býváme dříve, ale je nutné se na tom společně dohodnout.
V této věci prosím konktaktujte přímo šéfa tábora.

Instruktoři na táboře

Kontakty na šéfa tábora zveřejníme v průběhu jara 2024.