Vzdělávací centrum Hájenka se v létě mění na zemi příběhů a dobrodružství Letos odstartuje už 10. ročník letních příměstských táborů u Hájenky

Vzdělávací centrum Hájenka, které se nachází v krásném prostředí holešovského zámeckého parku, se v létě mění na království dětských příběhů a dobrodružství. Již 10 let tam totiž po celé léto probíhají příměstské tábory. Tábory jsou rozděleny do tří kategorií podle věku. Jedná se o tábory pro nejmenší (3-6 let), tábory pro starší děti (7-12 let) a v loňském roce přibyly také letní kurzy pro mládež (13-16 let).
Příspěvek tábory \(1\).png

Tábory různého tematického zaměření pojí respektující přístup a zážitková pedagogika. Děti dostávají v rámci programu dostatek volnosti, zároveň jsou vedeny k zodpovědnosti a respektu vůči ostatním. Na letních táborech u Hájenky se nesoutěží ani neporovnává. Děti jsou naopak motivovány k vzájemné spolupráci. Společně zdolávají překážky, úkoly a výzvy a společně také vyhrávají. “Na našich táborech nezávodíme mezi sebou, ale společně se snažíme rozluštit záhadu, dopadnout padoucha nebo zachránit svět před katastrofou. Děti, které jsou často ze školy zvyklé na hodnocení svých schopností a srovnávání se spolužáky, si na náš způsob “hry” velmi rychle zvyknou. Je neuvěřitelné pozorovat, jak se vzájemně povzbuzují a pomáhají si. Radost ze společného úspěchu bývá často mnohem intenzivnější,” říká jeden z autorů projektu Jakub Šneidr.

IMG_2647.jpg

V loňském roce představili organizátoři novinku - letní kurzy pro mladé. Děti ve věku 13 až 16 let se na těchto kurzech věnovaly výzvám reálného života. Společně prožily den na farmě, kde si vařily z vlastnoručně nasbíraných surovin, podílely se na ekologickém projektu v Kurovickém lomu a podpořily také Holešovskou Charitu. “V loňském roce jsme uvedli dva kurzy pro mladé, které měly velmi pozitivní ohlasy, jak od účastníků, tak od rodičů dětí. V letošním roce se chystáme připravit ještě o jeden projekt navíc,” dodává Jakub Šneidr.

Příměstské tábory u Hájenky budou probíhat po celé léto, zhruba polovina míst už je obsazena. O tábory je každoročně velký zájem a věříme, že letos tomu nebude jinak.

Více informací o táborech najdete tady.