V Tokaheya se chystáme na velký rok A stále budeme mít lidi na prvním místě...

Rok 2019 pomalu končí. Pro Tokaheya to byl rok pilotní a velmi intenzivní. S pokorou bereme vše, co se povedlo, i to, co mohlo být jinak nebo lépe. Prožili jsme spoustu kurzů, řadu chvil, při kterých se člověku tajil dech, a přátelé, my jedeme dál. Těšíme se na rok 2020, tak si přečtěte, jak se na něj připravujeme.

V roce 2019 jsme upekli 32 akcí a, pokud nás statistiky nešálí, potkali jsme na nich více než 1 200 účastníků. Také jsme rozjeli náš “dceřinný” projekt Skřítkovu lesní školku, která už krásně frčí u hájenky v holešovském zámeckém parku.

Všem, kteří jste byli letos fyzicky či duchem s námi, moc děkujeme a těšíme se na případná setkání v roce příštím.

Chystáme se na velký rok 2020

Máme radost, že se nám rok 2020 rýsuje do skutečně zajímavých obrysů. Čeká nás opět několik akcí pro školy, kromě tradičních škol v přírodě a adapťáků také několik dobrodružných kurzů s dospívající mládeží, na kterou máme políčeno v rámci konceptu Dokážeš to, kterému interně přezdíváme Hrdinové v oflajnu.

Budeme se věnovat také oblasti vzdělávání pro firmy a veřejné instituce, kde budeme cílit na interní školení i sezónní outdoorové kurzy. Tato oblast je pro nás prioritní, proto jí budeme věnovat vysokou míru pozornosti a aktivity.

V rámci naší autorské produkce pro veřejnost zahájíme rok 2020 kurzem efektivního plánování a osobního řízení Jděte správným směrem, který bude probíhat 3. - 5. ledna ve zrekonstruovaných prostorách holešovské hájenky. Online přihlášky jsou stále k dispozici.

Vzhledem k tomu, že naši práci v Tokaheya stavíme mimo jiné na respektujícím přístupu k lidem, rozhodli jsme se zprostředkovat akreditovaný seminář Respektovat a být respektován, který povedou psychologové a zkušení lektoři, manželé Kopřivovi. Seminář je v současné době již plně obsazen.

Zimní období poté uzavřeme ZISKEM. Tak říkáme kurzu pro rodiny s dětmi konaném v Beskydech v rámci jarních prázdnin. ZISK je plný her v zimní krajině, lyžování, trávení času s rodinou i ostatními, saunování či koupání v ledovém potoku. Zde máme asi třetinu volných míst stále k dispozici.

Velká pecka nás bude čekat v květnu! Již teď nás zaměstnávají přípravy na Festival pro čolka - outdoorový festival o přírodě v přírodě. Festival proběhne stejně jako loni v úžasném prostředí Kurovického lomu v sobotu 16. 5. Kdo dorazí, pozná krásu tohoto místa, uvidí hlasité skokany, krásné a vzácné čolky, ještě vzácnější potápníky či vodomily, může si dát dobré jídlo a pití, zablbnout si v rámci bohatého programu, zkrátka zažít super den.

61359476_2668058023223043_9180573924700717056_o.jpg

Léto bude opět patřit dětem

A pozor, budou se dít věci. Chceme dále zvyšovat kvalitu, kterou nabízíme. A proto jsme se rozhodli pro několik změn.

Omezíme kapacitu u všech táborů (u předškoláků to vypadá na pohodových 16 a u starších na 24), abychom se mohli dostatečně věnovat opravdu každému. Tábor s 35 dětmi jsme letos dělali opravdu naposledy. Menší počet dětí nám dovolí více možností objevovat holešovské okolí, pouštět se do náročnějších programů a vůbec děti více poznat.

Všimli jsme si, že příměstské tábory moc netáhnou děti od 13 let. Nedivíme se. Věkové rozpětí 7 - 15 let je příliš široké a mít 15 let, na tábor se sedmičkama fakt nechceš, kámo.

Proto ponecháme tradiční tematické tábory u hájenky dětem ve věku 7 - 12 let a starší mládeži (13 - 16 let) nabídneme dva termíny letních kurzů. Bude to o reálných výzvách v reálném světě, spaní v přírodě, putování krajinou, dobrodružství a bezpochyby o nových vztazích. My si skromně myslíme, že to bude stát za to.

Kvalita je to, oč tu běží

Letos jsme zaregistrovali velký zájem o tábory pro předškoláky. Zvládli jsme ale nabídnout pouze dva termíny. V roce 2020 velmi ambiciózně rozšíříme naši nabídku táborů pro nejmenší na celé léto.

Když se to sečte, nabídneme:

  • 9 táborů pro předškoláky (3 - 6 let, u jurty)
  • 9 tradičních táborů u hájenky (7 - 12 let, u hájenky)
  • 2 zážitkové letní kurzy pro starší děti (13 - 16 let, mimo Holešov)

Jo, jdeme do toho.

Přihlašování bude možné stejně jako letos elektronicky přes tyto stránky. Bohužel již ale nebude možné vyzvedávat tištěné přihlášky v Krámku u kouzelného stromu, který ukončil svůj provoz. Náhradní odběrné místo řešíme. Veškeré informace k letním kurzům chceme zveřejnit ještě do konce roku.

DSC_0733s.jpg

Holešov night race přesunujeme do teplejšího období

Proběhne také 5. ročník Holešov night race a pro závodníky jsme připravili jednu důležitou změnu. Akci přesunujeme na sobotu 29. 8. Účastníkům tedy dopřejeme daleko lepší počasí než v říjnu. Ale drsné, těžké a boží to zůstane i tak.

Zážitkový puťák na Šumavě

V nejbližší době zveřejníme informace ke kurzu na Šumavě, který bychom chtěli realizovat na přelomu září a října. Bude se jednat o několikadenní putovní kurz skrze ta nejpoutavější šumavská místa s doprovodným programem v našem zážitkovém stylu. O detailech budeme brzy informovat.

69768946_533114650779554_6303827590338692386_n.jpg

Rozšířili jsme Tokaheya crew

Vzhledem k tomu, jak bude rok 2020 intenzivní, rozhodli jsme se jednat a rozšířit řady vedení rovnou o tři kolegy. Do Tokaheya crew se připojil Honza Švanyga (zkušený lektor, milovník přírody, EVVO specialista, hydrobiolog), Markéta Kořistková (naše odchovankyně, fantastická a empatická lektorka, zodpovědná dotahovačka) a Eva Mezihoráková (hvězda přes marketing a PR, herečka a neuvěřitelný talent v improdivadle).

No, vypadá to dobře.
Užijte si Vánoce a nezapomeňte, nejlepší dárky jsou zážitky (nebo Xbox).

Těšíme se na vás!
Tým Tokaheya